نحوه انتخاب

مشتری گرامی لطفا جهت انتخاب محصول متناسب با نیازهای خود و جلوگیری از هزینه اضافی و افزایش راحتی و بهره وری به هنگام استفاده ، لطفا به نکات ذکر شده در این دفترچه توجه فرمایید

انتخاب کفش مورد نیاز شما با جنسیت ، وزن ، نوع فعالیت و مسیری که می خواهید در آن حرکت کنید رابطه مستقیم دارد . همچنین عوامل محیطی مانند سرما ، درجه حرارت ، میزان رطوبت ، ارتفاع و سختی مسیر در انتخاب شما برای خرید کفش مناسب تاثیر گذار است . همچنین نوع فعالیت شما در انتخاب کفش از اهمیت بسیاری برخوردار است .

به عنوان مثال مدل و کلاس کفش در کوهنوردی در ارتفاعات ( peak performance ) ، کوهنوردی فنی ( technical climbing ) کوهنوردی با کوله پشتی ( backpacking ) کوهپیمایی ( trekking ) اردو زدن ( camping ) پیاده روی در اطراف شهر ( hiking ) طبیعت گردی ( nature line ) شکار ، ماهیگیری و دویدن در زمین هموار ( running )

peak performance

ارتفاع حدود 8-5 هزار متر ، مسیر پوشیده از برف و یخ و هوای بسیار سرد

technical climbing

زمین های آهن کوب ، مسیر های سخت و دشوار با وجود موانع صعب العبور و پوشیده از برف و یخ

Backpacking

مسیر های آهن کوب ، مسیر های سنگی ، برف سبک ، شن اسکی های سبک ، مسیر های جنگلی و برنامه های چند روزه

Trekking

کوهپیمایی های سبک در مسیر های ناهموار و شرایط آب و هوایی نسبتا متعادل

hiking

پیاده روی در دامنه کوه ها و تپه های اطراف شهر ها و یا روستا ها ، مسیر های نسبتا هموار و خشک

Running

دویدن و راهپیمایی در مسیر های هموار و معمولا بدون موانع در مسیر


توجه داشته باشید که در صورت برفی یا مرطوب بودن مسیر حتما باید از کفش ضد آب استفاده نمایید. در صورتی که مسیر مورد نظر شما از آب و هوای سرد برخوردار است ، پاپوشی انتخاب نمایید که دارای پوشش کافی در برابر سرمای محیط است و از پای شما در برابر یخ زدگی بخوبی محافظت نماید، همچنین عاج زیره کفش برای راه رفتن بر روی برف و یخ مناسب باشد و قابلیت استفاده با کرامبون و یخ شکن را داشته باشد .

در صورتی که در مسیر شما سنگ های سخت و نوک تیز وجود داشته باشد و یا قصد انجام شن اسکی دارید باید محصول مورد نظر شما از لژ محافظ دور کفش برخوردار باشد تا رویه کفش دچار چارگی و آسیب نشود .

در صورتی که می خواهید از کفش های خود در برنامه های چند روزه استفاده کنید در انتخاب پاپوش مناسب به این نکته توجه داشته باشید که کفش شما از قابلیت تنفسی خوبی برخوردار باشد تا گردش هوا در آن صورت گیرد و پای شما در حین راهپیمایی عرق نکند .

اگر می خواهید نهایت استفاده را از محصول خریداری شده ببرید و کفش شما عمر بیشتری داشته باشد و در هزینه ها صرفه جویی کنید و در هنگام فعالیت های ورزشی آسیب فیزیکی نبینید بهتر است کفش شما کمی نسبت به عوامل محیطی قوی تر باشد و از کارایی و امکانات بالاتری برخوردار باشد .

کارخانه

آدرس : تبریز / سه راهی فرودگاه / کوی صنعتی وحید / پلاک 85

تلفن : 32900829 - 041

فکس : 32900828 - 041

ایمیل : kouhsar.shoes@yahoo.com

کانال تلگرام کفش کوهسار
کانال تلگرام کفش کوهسار